ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Кадино подобар на контролниот натпревар со Вардар Неготино (ФОТО)

Второлигашот Кадино на денешниот трет контролен натпревар запиша минимална победа од 0:1 над третолигашот Вардар Неготино.

На натпреварот кој се играше на Градскиот стадион во Неготино, стрелец на единствениот гол беше Димков Виктор.

Претходно, Вардар Неготино ремизираше со Кожуф играјќи 2:2, додека за Кадино следна контролка ќе биде против Кожуф во Гевгелија. Второлгашот формата ќе ја подига на припремите закажани во Негорски бањи каде ќе остане десеттина дена и ќе се одиграат неколку контролни натпревари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!