ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Кадино домаќин на Башкими, Фортуна на Аеродром, БВК Коњаре оди кај ССК Нова

В сабота со мечот меѓу Илинден и Маџари Солидарност ќе биде отворено 2. коло од Третата македонска фудбалска лига – Север. Овој меч ќе започне во 16:00 часот.

В недела Кадино на домашен терен ќе го пречека Башкими во 10 часот, а останатите натпревари ќе стартуваат од 16:00 часот.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА – ВАШАТА РЕКЛАМА ОВДЕ ПО ПРОМО НИСКИ ЦЕНИ 074 241 247

Фортуна ќе биде домаќин на Аерудром, Башкими Љуботен ќе патува кај Раштак, Студена Вода ќе игра дома против Волково, Петровец ќе се соочи со Риниа, Беса Влазрими ќе го пречека составот на Еуромилк ГЛ, додека пак ССК Нова ќе ги одмери силите со БВК Коњаре на домашен терен.

  • Втора коло Трета лига – Север:

Илинден – Маџари Солидарност (сабота) 16:00 часот
Кадино – Башкими (недела) 10:00 часот
Фортуна – Аеродром (недела) 16:00 часот
Раштак – Башкими Љуботен (недела) 16:00 часот
Студена Вода – Волково (недела) 16:00 часот
Петровец – Риниа (недела) 16:00 часот
Беса Влазрими – Еуромилк ГЛ (недела) 16:00 часот
ССК Нова – БВК Коњаре (недела) 16:00 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!