ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски на центарот во Тетово, Трпчевски ќе им суди на Академија Пандев и Шкендија

В петок со натпреварот меѓу Работнички и Скопје ќе биде отворено 10. коло од Првата македонска фудбалска лига, а истото ќе биде комплетирано ден подоцна. Јован Канчевски ќе им суди на Ренова и Пелистер во Тетово, додека пак Стојанче Трпчевски во Струмица ќе им суди на Академија Пандев и Шкендија.

Делегирани судии за 10. коло ПМФЛ:

Струга Трим Лум – Борец, Марјан Стојановски (Кичево)
Академија Пандев – Шкендија, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Работнички – Скопје, Александар Ставрев (Скопје)
Тиквеш – Шкупи, Игор Стојчевски (Скопје)
Ренова – Пелистер, Јован Качевски (Струга)
Брегалница – Македонија ЃП, Александар Грујоски (Кичево)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!