ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски на центарот во Штип, Јакимовски го доби големото дербито меѓу Шкупи и Пелистер

Во среда се игра вонредното 17. коло од Првата македонска фудбалска лига. Познати судиите кои ќе ја делат правдата на шестте мечеви. Јован Качевски ќе биде на центарот во Штип каде ќе ја дели правдата меѓу Брегалница и Работнички, додека пак големото дерби меѓу лидерот на табелата Шкупи и актулениот шампион Шкендија ќе го суди Дејан Јакимовски.

Делегирани судии 17. коло ПМФЛ:

Скопје – Струга Трим Лум, Игор Стојчевски (Скопје)
Шкупи – Шкендија, Дејан Јакимовски (Скопје)
Пелистер – Борец, Марјан Младеновски (Скопје)
Македонија ЃП – Академија Пандев, Димитар Пилешков (Штип)
Брегалница – Работнички, Јован Качевски (Струга)
Ренова – Тиквеш, Александар Ставрев (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!