ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски на центарот во Кратово, Ставрев ќе им суди на „пандевци“ и Брегалница

Делегирани судиите за 1. коло од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Во воведното коло ќе бидат одиграни само три од пет натпревари. Македонија Ѓорче Петров во првото коло ќе биде слободна, откако Ренова се откажа од натпреварувањето, додека пак дуелите помеѓу Шкендија – Скопје и Тиквеш – Шкупи се одложуваат поради европските обврски на Шкупи и Шкендија.

  • Делегирани судии 1. коло ПМФЛ:

Шкендија – Скопје (одложен за 17. август)
Силекс – Работнички, Јован Качевски (Струга)
Академија Пандев – Брегалница, Александар Ставрев (Скопје)
Стуга Трим Љум – Победа, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Тиквеш – Шкупи (одложен за 9. септември)
Македонија ЃП – слободна

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!