ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски на центарот во Кавадарци, Стојчевски ја доби скопската пресметка

Делегирани судиите за утрешното 5. вонредно коло од Првата македонска фудбалска лига. Сите натпревари ќе започнат во 16:00 часот. Јован Качевски ќе биде на центарот во Кавадарци, додека пак Игор Стојчевски ја доби скопската пресметка помеѓу Македонија ЃП и Работнички.

  • Делегирани судии 5. коло ПМФЛ:

Академија Пандев – Скопје, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Струга Трим Љум – Силекс, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Тиквеш – Шкендија, Јован Качевски (Струга)
Македонија ЃП – Работнички, Игор Стојчевски (Скопје)
Шкупи – Победа, Стојанче Стојанов (Штип)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!