ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски на центарот во Кавадарци, Стојчевски ја доби пресметката меѓу Шкупи и Работнички

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 7. коло од Првата македонска фудбалска лига. Колото ќе биде отворено сабота со мечот меѓу Македонија ЃП и Силекс, додека останатите четири натпревари ќе се одиграат во недела. Сите натпревари ќе започнат во 16:00 часот.

  • Делегирани судии 7. коло ПМФЛ:

Струга Трим Љум – Скопје, Димитар Пилешков (Штип)
Тиквеш – Академија Пандев, Јован Качевски (Струга)
Македонија ЃП – Силекс, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Шкупи – Работнички, Игор Стојчевски (Скопје)
Победа – Брегалница, Александар Ставрев (Скопје)
Шкендија (слободна екипа)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!