ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Качевски ќе ја дели правдата на дербито меѓу Вардар и Силекс, Ристовски ќе им суди на Воска и Беса

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 26. коло на Втората лига – Запад. Мечевите се играат утре со почеток од 17:00 часот.

Воска Спорт – Беса, Доне Ристовски (Гевгелија)
Вардар – Силекс, Јован Качевски (Струга)
Тетекс – Кораби, Никола Иванов (Велес)
Гостивар – Охрид, Александар Василевски (Скопје)
Кадино – Велешта, Дарко Стојанов (Штип)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!