ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски ќе им суди на Тиквеш и Македонија ЃП, Ставрев на центарот во Тетово

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата во рамки на 10. коло од Првата македонска фудбалска лига. Колото ќе биде отворено утре во Кавадарци со дуелот меѓу Тиквеш и Македонија ЃП, останатите натпревари ќе се одиграат в недела. Сите прволигашки натпревари ќе започнат во 14:00 часот.

  • Делегирани судии 10. коло ПМФЛ:

Скопје – Работнички, Константин Влахо (Скопје)
Шкендија – Брегалница, Александар Ставрев (Скопје)
Силекс – Победа, Стојанче Стојанов (Штип)
Академија Пандев – Шкупи, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Тиквеш – Македонија ЃП, Јован Качевски (Струга)
Струга Трим Љум (слободна екипа)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!