ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски ќе им суди на Ренова и Академија Пандев, Трпчевски ги доби Шкупи и Струга ТЛ

Викендот на програмата се натпреварите од 15. коло на Првата македонска фудбалска лига. Колото ќе биде отворено в сабота со дуелот меѓу „гипсарите“ и „пандевци“, а правдата на овој меч ќе ја дели Јован Качевски. Останатите натпревари ќе бидат одиграни в недела.

Делегирани судии 15. коло ПМФЛ:

Шкупи – Струга Трим Лум, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Пелистер – Скопје, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Македонија ЃП – Шкендија, Александар Грујоски (Кичево)
Брегалница – Борец, Марјан Младеновски (Скопје)
Ренова – Академија Пандев, Јован Качевски (Струга)
Тиквеш – Работнички, Марјан Ецкоски (Охрид)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!