ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски ќе им суди на Работнички и Тиквеш, Ставрев ја доби пресметката меѓу Шкендија и Струга

Делегирани судиите за 4. коло од Првата македонска фудбалска лига. Колото ќе биде отворено в сабота во Кратово со дуелот меѓу Силекс и Академија Пандев, додека пак останатите четири натпревари се играат в недела, сите со почеток од 16:00 часот.

  • Делегирани судии 4. коло ПМФЛ:

Скопје – Шкупи, Игор Стојчевски (Скопје)
Брегалница – Македонија ЃП, Александар Грујоски (Кичево)
Работнички – Тиквеш, Јован Качевски (Струга)
Шкендија – Струга Трим Љум, Александар Ставрев (Скопје)
Силекс – Академија Пандев, Стојанче Стојанов (Штип)
Победа (слободна екипа)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!