ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски ќе им суди на „лавовите“ и Шкендија, Идризи на Шкупи и Брегалница во Кичево

Познати судиите за 17. коло од Првата македонска фудбалска лига. Сите натпревари се играат в недела со почеток од 13 часот.

Брегалица ќе патува дури до Кичево, каде Шкупи ќе игра како домаќин, а овој меч ќе го суди Фуркан Идризи од Тетово.

  • Делегирани судии 17. коло ПМФЛ:

Победа – Скопје, Игор Стојчевски (Скопје)
Шкупи – Брегалница, Фуркан Идризи (Тетово)
Македонија ЃП – Шкендија, Јован Качевски (Струга)
Тиквеш – Силекс, Александар Ставрев (Скопје)
Струга Трим Љум – Академија Пандев, Ндерим Тефику (Куманово)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!