ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски ќе им суди на „лавовите“ и Победа, Стојчевски го доби дербито во Струмица

Делегирани судиите за 3. коло од Првата македонска фудбалска лига, кое ќе биде отворено со дуелот помеѓу Македонија Ѓорче Петров и Победа, додека пак останатите натпревари ќе се одиграат в недела. Сите натпревари ќе започнат во 17:00 часот.

  • Делегирани судии 3. коло ПМФЛ:

Силекс – Скопје, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Академија Пандев – Шкендија, Игор Стојчевски (Скопје)
Струга Трим Љум – Работнички, Александар Грујоски (Кичево)
Тиквеш – Брегалница, Марјан Младеновски (Скопје)
Македонија ЃП – Победа, Јован Качевски (Струга)
Шкупи (слободен)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!