ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Качевски ќе им суди на Караорман и Влазними, Левески на Лирија и Македонија Враништа

Делегирани судиите за последното 26. коло од Третата македонска фудбалска лига. Натпреварите се играат во недела со почеток од 17:00 часот со што ќе биде заокружена сезоната.

  • Делегирани судии 26. коло Трета лига – Југозапад:

Победа Ивањевци – Црно Буки, Борче Цветковски (Битола)
Лирија – Македонија Враништа, Димитар Левески (Охрид)
Караорман – Влазними, Јован Качевски (Струга)
Сатеска – Демир Хисар, Анѓеле Спироски (Струга)

Шампион Трета лига – Југозапад е екипата на Караорман, која ќе игра бараж за влез во Втората фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!