ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски ќе им суди на Брегалница и Тиквеш, Ѓоргиев го доби дуелот во Тетово меѓу Ренова и Струга Трим Лум

Во недела се игра 7. коло од Првата македонска фудбалска лига, а веќе се познати и судиите кои ќе судат. Скопското дерби го доби Тефику, додека пак во Битола ќе суди Грујоски.

Делегирани судии 7. коло ПМФЛ:

Ренова – Струга Трим Лум, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Брегалница – Тиквеш, Јован Качевски (Струга)
Македонија ЃП – Работнички, Ндерим Тефику (Куманово)
Пелистер – Академија Пандев, Александар Грујоски (Кичево)
Шкупи – Борец, Дејан Јакимовски (Скопје)
Скопје – Шкендија, Игор Иванов (Велес)

Сите натпревари ќе стартуваат во 15:00 часот.

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!