Куп на МакедонијаФудбал

Качевски ќе го суди Куп-дербито меѓу Шкупи и Шкендија, Ѓорѓиев ќе им суди на „лавовите“ и „пандевци“

Делегирани судиите за четвртфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија. Натпреварите ќе се одиграат в среда со почеток од 13 часот, а гледачите на М Нет телевизија во живо ќе го следаат дуелот покрај езерото меѓу Струга Трим Љум и Брегалница.

  • Делегирани судии 1/4 финале Куп на Македонија:

Силекс – Вардар, Стојанче Стојанов (Штип)
Струга Трим Љум – Брегалница, Игор Стојчевски (Скопје)
Македонија ЃП – Академија Пандев, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Шкупи – Шкендија, Јован Качевски (Струга)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!