ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Качевски ќе го суди дербито во Кратово меѓу Силекс и Вардар, Ристовски на центарот во Охрид

Во недела ќе се одигра 2. коло од Втората македонска фудбалска лига – Запад, а најголемото дерби е во Кратово каде силите ќе ги одмерат Силекс и Вардар. На ланските прволигаши кои водат битка за врвот и експресно враќање во елитата ќе им суди Јован Качевски од Струга.

Делегирани судиите за 2. коло од ВМФЛ – Запад:

Силекс – Вардар, Јован Качевски (Струга)
Воска Спорт – Кораби, Доне Ристовски (Гевгелија)
Велешта – Гостивар, Бењамин Ќерими (Скопје)
Беса – Тетекс, Дејан Младеновски (Скопје)
Кадино – Охрид, Никола Иванов (Велес)

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!