ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски го доби тетовското дерби, Ѓорѓиевски на центарот во Струмица, Бартон во Велес

Во недела се играат натпреварите 2. коло од Првата македонска фудбалска лига. Пет воведни натпревари од 17:00 часот и еден натпревар во вечерен термин од 20:00 часот во Струмица.

Делегирани судии за 2. коло од ПМФЛ:

Струга Трим Лум – Пелистер, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Шкупи – Македонија ЃП, Игор Стојчевски (Скопје)
Скопје – Брегалница, Александар Ставрев (Скопје)
Шкендија – Ренова, Јован Качевски (Струга)
Борец – Тиквеш, Јосип Бартон (Скопје)
Академија Пандев – Работнички, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!