ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски го доби големото дерби на Чаир, Пилешков ќе им суди на Македонија ЃП и Тиквеш

Делегирани судиите за првото пролетно коло (19) од Првата македонска фудбалска лига. Јован Качевски го доби големото дерби на Чаир меѓу првопласираниот Шкупи и второпласираната Академија Пандев, додека пак Димитар Пилешков ќе ја дели правдата меѓу Македонија Ѓорче Петров и Тиквеш.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Делегирани судии 19. коло ПМФЛ:

Шкендија – Струга Трим Лум, Марјан Малденовски (Скопје)
Скопје – Борец, Александар Грујоски (Кичево)
Шкупи – Академија Пандев, Јован Качевски (Струга)
Пелистер – Работнички, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Македонија ЃП – Тиквеш, Димитар Пилешков (Штип)
Брегалница – Ренова, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!