ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Качевски главен во Штип, Ставрев патува во Кратово

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 6. коло од Првата македонска фудбалска лига. Сите натпревари ќе се одиграат в недела со почеток од 16:00 часот.

  • Делегирани судии 6. коло ПМФЛ:

Скопје – Победа, Димитар Пилешков (Штип)
Брегалница – Шкупи, Јован Качевски (Струга)
Шкендија – Македонија ЃП, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Силекс – Тиквеш, Александар Ставрев (Скопје)
Академија Пандев – Струга Трим Љум, Александар Грујоски (Кичево)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!