Европски ФудбалФудбал

Јуве ја враќа доминацијата: Алегри направи СТРАШНА листа на засилувања

Масимилијано Алегри е новиот тренер на Јувентус, а наводно веќе подготвил список на засилувања. Тие сакаат да го разменат Кристијано Роналдо за Погба, или евентуално Икарди, би платиле дополнително, но всушност станува збор за заштеда на платата на Португалецот.

Средниот ред ќе претрпи најмногу промени, Рабиот и Рамзи се на продажба, Артур и Бентакур остануваат, а размислуваат да ги донесат Пјаниќ и Локатели. Ако дојде Икарди, Мората нема да биде откупен, додека Киеса и Кулушевски се безбедни, како и Бернадески.

На средината ќе биде Дибала, столб на одбраната Де Лихт, и тие ќе се обидат да го донесат Де Паул од Удинезе, како и Ромеро од Аталанта.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!