ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Јубилеј за Зоран Митевски кој денес го запиша 200от натпревар за Беласица

Јубилеј и за заменикот капитен Зоран Митевски кој денес го запиша 200от натпревар за Беласица, во триумфот на струмичани од 2:0 над Саса во дербито на колото.

На овие 200 натпревари 27-годишникот постигн 19 погодоци поминувајќи 16 570 минути на зелените фудбалски терени.

„Митевски е еден од ретките примери во фудбалска Македонија, што ги помина сите младински категории на ФК Беласица и во својата професионална фудбалска кариера настапува само за еден клуб, својот матичен. Честитки Зоран, ти посакуваме уште многу успешни настапи во плаво – белиот дрес“, велат од струмичкиот второлигаш.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!