Европски ФудбалФудбал

Јовиќ се сели во големиот германски гигант !?

Лука Јовиќ има уште една примамлива понуда на маса.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Борусија Дортмунд е заинтересирана за српскиот репрезентативец.

Иако во последно време имаше одредена минутажа во тимот на Реал, сепак српскиот напаѓач би можел да го промени средниот ред.

Се споменува дека Борусија сака да го ангажира на позајмица до крајот на сезоната, со опција потоа да потпише договор на неколку години.

Исто така, Борусија е заинтересирана за играчите на Барселона, Рики Пуч и голманот Марк Андре тер Штеген.

Јовиќ до пред неколку сезони со голем успех настапуваше во Бундеслигата.

Тој беше еден од клучните играчи на натпреварите на Ајнтрахт од Франкфурт пред Реал да го донесе во летото 2019 година за 60 милиони евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!