РакометРакомет - Суперлига

Јовиќ прозиваше, Еурофарм Пелистер 2 ги започна подготовките

Само две недели траеше паузата за ракометарите на Еурофарм Пелистер 2. Најмладиот учесник во плеј-офот на Суперлигата денес им се врати на работните обврски и тренерот Александар Јовиќ прозиваше во спортската сала „Јован Калаузи“ во Битола.

Пелистерци го потврдија играчкиот кадар кој го обезбеди разигрувањето, а се очекува и доведување на едно ново име, на позицијата десен бек. Тимот ќе се подготвува во Битола, а предвидени се и неколку контролни натпревари за брусење на формата пред официјалните натпревари во март.

Првите два дуели се против Прилеп, следната сабота на гостински терен и за девет дена во Битола.
Распоредот на Еурофарм Пелистер 2 во плеј-офот:

 1. коло: Вардар 1961 – Еурофарм Пелистер 2
 2. коло: Еурофарм Пелистер 2 – Пролет
 3. коло: Металург – Еурофарм Пелистер 2
 4. коло: Струга – Еурофарм Пелистер 2
 5. коло: Еурофарм Пелистер 2 – Охрид
 6. коло: Еурофарм Пелистер – Еурофарм Пелистер 2
 7. коло: Еурофарм Пелистер 2 – Бутел
 8. коло: Еурофарм Пелистер 2 – Вардар 1961
 9. коло: Пролет – Еурофарм Пелистер 2
 10. коло: Еурофарм Пелистер 2 – Металург
 11. коло: Еурофарм Пелистер 2 – Струга
 12. коло: Охрид – Еурофарм Пелистер 2
 13. коло: Еурофарм Пелистер 2 – Еурофарм Пелистер
 14. коло: Бутел – Еурофарм Пелистер 2

Целта на оваа млада екипа е што е можно подобро репрезентирање во разигрување и ако се укаже шанса и изненадување против респектабилните противници.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!