ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Јосип Бартон ќе им суди на Вардар и Охрид, Марјан Младеновски на Кораб и Тетекс

В сабота ќе се одигра 10. коло од Втората македонска фудбалска лига – Запад. Јосип Бартон ќе им суди на Вардар и Охрид, додека пак Марјан Младеновски го доби дуелот меѓу Кораб и Тетекс.

Делегирани судии за 7. коло ВМФЛ – Запад:

Гостивар – Силекс, Дејан Младеновски (Скопје)
Кораб – Тетекс, Марјан Младеновски (Скопје)
Вардар – Охрид, Јосип Бартон (Скопје)
Воска Спорт – Кадино, Доне Ристовски (Гевгелија)
Велешта – Беса, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!