ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Јанг Тим со успешна „генералка“ против Македонија Враништа

Новиот член на Трета лига – Југозапад, екипата на Јанг Тим имаше успешна „генералка“ против Македонија Враништа пред стартот на новата сезона.

Вила покрај Беровското езеро со џакузи и голем базен

Јанг Тим со 2:0 триумфираше над Македонија од Враништа со што успешно ги заокружи подготовки за новата сезона која треба да започне в недела (4. септември).

Во новата сезона Јанг Тим сезоната ја отвара со гостување во Дебар каде ќе се соочи со ланскиот второлигаш Кораб. Македонија Враништа новата сезона ја отвара против Сатеска на гостински терен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!