ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Јанев ќе им суди на Малеш и Тиверија, Бојчов патува во Свети Николе

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 4. коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток. Сите натпревари ќе бидат одиграни в недела со почеток од 15:00 часот.

  • Делегирани судии 4. коло ТМФЛ – Исток:

Брегалница Делчево – Победа Валандово, Тоше Џамов (Кочани)
Малеш – Тиверија, Иван Јанев (Штип)
Дојранско Езеро – Вардарски, Доне Ристовски (Гевгелија)
Спартмани – Осогово, Стефан Митров (Гевгелија)
Академија Чешиново-Облешево – Карбинци, Петар Михаилов (Кочани)
Овче Поле – Рудар, Ристе Бојчов (Штип)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!