Куп на МакедонијаФудбал

Извлечени паровите за воведното коло во Купот на Македонија

Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени паровите за 1/16 финалето од новото издание на Купот на Македонија. 

Актуелниот шампион во натпреварувањето, тимот на Македонија Ѓ.П. и ланскиот финалист, екипата на Силекс натпреварите во Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2022/23 ги започнуваат од 1/8 финалната фаза. 

Паровите за воведното коло кое ќе се одигра на 14. септември се следните:

БЕЛАСИЦА – ШКУПИ 1927

ГОСТИВАР – ПЕЛИСТЕР

ТЕТЕКС – Академија ПАНДЕВ

СЛОГА 1934 – БРЕГАЛНИЦА 2008

КАМЕНИЦА САСА – ВАРДАР

КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА – ТИКВЕШ 1930 

ВАРДАР НЕГОТИНО – СТРУГА ТРИМ Љ УМ

КАРБИНЦИ – ПОБЕДА

ЗАЈАЗИ – ВОСКА СПОРТ

ФОРТУНА – БОРЕЦ 1919

ЉУБОТЕН – РЕНОВА

БВК КОЊАРИ – РАБОТНИЧКИ

ЦРНО БУКИ ЗЛ – СКОПЈЕ

КАРАОРМАН 2017 – ШКЕНДИЈА 

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!