ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ивановиќ ќе им суди на Фортуна и Кадино, Пројковска на Студена Вода и Аеродром

Денес се играат натпреварите од 6. коло од Трета лига – Север. Сите натпревари ќе започнат во 14:30 часот. Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата.

  • Делегирани судии 6. коло ТМФЛ – Север:

Фортуна – Кадино, Иван Ивановиќ (Скопје)
Раштак – Илинден, Мендерес Насуфи (Куманово)
Студена Вода – Аеродром, Ивана Пројковска (Скопје)
Петровец – Маџари Солидарност, Христијан Божиновски (Скопје)
Беса Влазрими – Башкими, Дарко Костадиновски (Скопје)
ССК Нова – Башкими Љуботен, Никола Костенчев (Скопје)
БВК Коњаре – Волково, Бобан Јовановски (Скопје)
Еуромилк ГЛ – Риниа, Петар Арсовски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!