ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Иванов на центарот во Струмица, дербито меѓу Вардар и Пелистер за Ставрев

Пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига стартува утре со мечот меѓу Академија Пандев и Работнички кој ќе се игра на СЦ „Пандев“.

САБОТА:

Академија Пандев – Работнички
Главен судија: Иванов Игор (Велес)
Помошни судии: Василевски Даниел (Скопје) и Маркоски Слаѓан (Гостивар)

НЕДЕЛА

Силекс – Шкендија
Главен судија: Качевски Јован (Струга)
Помошни судии: Неделкоски Дејан (Скопје) и Путилин Бранко (Скопје)

Борец – Шкупи
Главен судија: Стојановски Марјан (Кичево)
Помошни судии: Лика Куштрим (Кичево) и Цветаноски Давор (Кичево)

Струга Трум Лум – Македонија Ѓ.П.
Главен судија: Ѓоргиев Крумислав (Штип)
Помошни судии: Станковски Ѓорѓи (Струмица) и Ангеловски Кире (Струмица)

Ренова – Беласица
Главен судија: Трпчевски Стојанче (Кавадарци)
Помошни судии: Трпчевски Драган (Кавадарци) и Панов Душко (Кавадарци)

Вардар – Пелистер
Главен судија: Ставрев Александар (Скопје)
Помошни судии: Костадинов Дејан (Скопје) и Петрески Гоце (Скопје)

Сите натпревари стартуваа во 14:00 часот без присуство на публика согласно мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!