ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Иванов ќе го суди дербито меѓу Вардар и Питу Гули во Неготино, Илиоски патува во Градско

Текстот го спонзорираше Revolution Development

Делегирани судиите за шестата рунда од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Натпреварите ќе бидат одиграни утре, сите со почеток од 14:00 часот. Големото дерби во Неготино меѓу Вардар и Питу Гули од Крушево ќе го суди Игор Иванов од Велес, додека пак локалното дерби меѓу Локомотива и Росоман, кое се игра во Градско, ќе го суди Влатко Илиоски од Прилеп.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Делегирани судии 6. коло ТМФЛ – Југ:

Бучин – Слога, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Локомотива Градско – Росоман, Влатко Илиоски (Прилеп)
Вардар Неготино – Питу Гули, Игор Иванов (Велес)
Големо Коњари – Обршани, Иле Мишески (Прилеп)
Марена – Канатларци, Миле Лазов (Неготино)
Превалец – Младост, Ангел Гелов (Кавадарци)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!