ОстанатоФудбалФутсал

Ицев и Ицковски ќе им судат на Шкупи и Јувентус Серава, Димитријевиќ и Гонев патуваат во Валандово

Познати судиите за петте натпревари од 10. коло од Првата футсал лига на Македонија кои ќе ја делат правдата.

Делегирани судии 10. коло Прва футсал лига:

Велес – Карадаку, Доне Ристовски (Гевгелија) и Марјан Малденовски (Скопје)
Арбен Бајрами – Шкендија, Боби Величков (Велес) и Петар Новачев (Велес)
Шкупи – Јувентус Серава, Тоше Ицев (Кавадарци) и Филип Ицковски (Скопје)
Енхалон – Црна Река, Јосип Бартон (Скопје) и Дарко Јовчевски (Тетово)
Проект – Железарец, Дејан Димитријевиќ (Скопје) и Илија Гонев (Неготино)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!