ФудбалФутсал

Ицев и Исмаили ќе го судат дербито меѓу Арбен Бајрами и Шкупи, Бартон и Јовчевски на Карадаку и Енхалон

Делегирани судиите за 16. коло од Првата македонска футсал лига. Колото ќе биде отворено веќе утре, а ќе биде комплетирано в недела.

Велес – Црна Река, Доне Ристовски (Гевгелија) и Дејан Младеновски (Скопје)
Јувентус Серава – Железарец, Никола Костенчев (Скопје) и Петар Новачев (Велес)
Шкендија – Проект, Марјан Младеновски (Скопје) и Дејан Димитријевиќ (Скопје)
Карадаку – Енхалон, Јосип Бартон (Скопје) и Дарко Јовчевски (Тетово)
Арбен Бајрами – Шкупи, Тоше Ицев (Скопје) и Музафер Исмаили (Боговиње)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!