ФудбалФудбал - Останато

ИСТОРИЈА: Горан Пандев постигна два гола и влезе во „клубот 100“ во Серија А! (ВИДЕО)

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев вечерва постигна два погодоци за Џенова на натпреварот против Беневенто и успеа да влезе во „клубот 100“ во италијанската Серија А.

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев првиот гол го постигна во 11. минута од натпревар и донесе изедначување за неговата екипа. Десет минути подоцна Гранде Пандев постигна втор гол и донесе ново израмнување од 2:2.

Головите на Пандев против Беневенто:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!