Европски ФудбалФудбал

Исполнети сите предуслови: Лионел Меси потпишува двегодишен договор со Барселона

Крајот на новата сага за судбината на Лионел Меси, чиј договор со Барселона истече на почетокот на овој месец, е при крај.

Деновите на вознемиреност сега се чини дека стојат зад Каталонците, бидејќи сите реномирани медиуми и новинари најавуваат дека Меси наскоро ќе потпише нов договор со Барса.

Каталонскиот гигант ги исполни сите услови за нов договор, според кој Меси ќе има нешто помала плата.

Договорот ќе биде потпишан до летото 2023 година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!