ОстанатоФудбалФутсал

Исмаили и Смоквоски го добија дуелот во Струга, Димитријевиќ и Ајдаров ќе им судат на Проект и Црна Река

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 9. коло од Првата футсал лига на Македонија. Дуелот меѓу Енхалон и Јувентус Серава во Струга ќе го судат Музафер Исмаили и Кирил Смоквоски, додека пак во Валандово правдата меѓу шампионот Проект и Црна Река ќе ја делат Дејан Димитријевиќ и Александар Ајдаров.

Делегирани судии 9. коло Прва футсал лига:

Железарец – Велес, Јосип Бартон (Скопје) и Марјан Младеновски (Скопје)
Проект – Црна Река, Дејан Димитријевиќ (Скопје) и Александар Ајдаров (Велес)
Ехналон – Јувентус Серава, Музафер Исмаили (Боговиње) и Кирил Смоквоски (Прилеп)
Шкупи – Шкендија, Тоше Ицев (Кавадарци) и Дејан Младеновски (Скопје)
Арбен Бајрами – Карадаку, Доне Ристов (Гевгелија) и Александар Ајдаров (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!