ОстанатоФудбалФутсал

Исмаили и Шоповски во Пробиштип, Бартон и Ицковски ќе им судат на Клими и Шкупи

Денес стартува осминафиналната рунда од футсал Купот на Македонија, а веќе се познати и судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите.

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ПОНИКВА – КОТВА.МК ВИ НУДИ ОДЛИЧНА ПОНУДА <<<

Делегирани судии за футсал Куп 1/8 финале:

Јувентус Серава – Велес, Игор Иванов (Велес) и Роберт Црвенов (Велес)
Железарец – СЕЕ Университи, Боби Величков (Велес) и Александар Ајдаров (Велес)
Црешово Топче – Карадаку, Музафер Исмаили (Боговиње) и Славче Шоповски (Велес)
Црна Река – Кеги Моби, Или Мишески (Прилеп) и Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Астибо – Арбен Бајрами, Дејан Димитријевиќ (Скопје) и Дејан Младеновски (Скопје)
Клими – Шкупи, Јосип Бартон (Скопје) и Филип Ицковски (Скопје)
Конзули – Проект, Тоше Ицев (Кавадарци) и Илија Гонев (Неготино)
Шкендија – Енхалон, Доне Ристовски (Гевгелија) и Никола Костенчев (Скопје)

Ќе се игра по еден елиминационен натпревар, а победникот продолжува во следната фаза.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!