ОстанатоФудбалФутсал

Исмаили и Иванов ќе им судат на Јувентус Серава и Арбен Бајрами, Младеновски и Лазов во Валандово

Делегирани судиите за 11. коло од Првата футсал лига на Македонија. Музафер Исмаили и Игор Иванов го добија дуелот меѓу Јувентус Серава и Арбен Бајрами, додека пак Марјан Младеновски и Миле Лазов ќе патуваат во Валандово каде ќе ја делат правдата на мечот меѓу шампионот Проект и „фенерџијата“ Велес.

Делегирани судии 11. коло Прва футсал лига:

Проект – Велес, Марјан Младеновски (Скопје) и Миле Лазов (Неготино)
Железарец – Енхалон, Доне Ристовски (Гевгелија) и Тоше Ицев (Кавадарци)
Црна Река – Шкупи, Петар Новачев (Велес) и Боби Величков (Велес)
Јувентус Серава – Арбен Бајрами, Музафер Исмаили (Боговиње) и Игор Иванов (Велес)
Шкендија – Карадаку, Никола Костенчев (Скопје) и Дејан Димитријевиќ (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!