ФудбалФутсал

Исмаили и Ицковски ќе им судат на Јувентус Серава и Велес, Младеновски и Ицев на Проект и Арбен Бајрами

Познати судите кои ќе ја делат правдата во 5. коло од Првата футсал лига на Македонија. Музафер Исмаили и Филип Ицковски ќе ја делат правдата на дуелот меѓу Јувентус Серава и Велес, додека пак Марјан Младеновски и Тоше Ицев ќе патуваат во Валандово каде ќе го судат дербито меѓу Проект и Арбен Бајрами.

Делегирани судии 5. коло Прва футсал лига:

Јувентус Серава – Велес, Музафер Исмаили (Боговиње) и Филип Ицковски (Скопје)
Црна Река – Шкендија, Доне Ристовски (Гевгелија) и Кирил Манчев (Валандово)
Железарец – Карадаку, Јосип Бартон (Скопје) и Игор Иванов (Велес)
Проект – Арбен Бајрами, Марјан Младеновски (Скопје) и Тоше Ицев (Кавадарци)
Енхалон – Шкупи, Никола Костенчев (Скопје) и Ѓоре Димитриевски (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!