ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Искусниот голман Данчо Анѓелков застанува меѓу стативите на Росоман

Третолигашот Росоман денес го промовираше искусниот голман Данчо Анѓелков како четврто засилување во зимскиот преоден рок.

>>> КОТВА.МК – ПЛАТФОРМА ЗА ПРОМОВИРАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ТУРИЗАМ <<<

Анѓелков беше дел од тимот на Росоман кој обезбеди влез во Втората лига – Исток во сезона 2019/20, а 32-годишникот има настапувано и за екипите на Локомотива од Градско и ДМД Возарци.

„Со своето искуство и знаење ќе биде одличен ментор на нашиот млад голман Блаже Трпевски, добродојде назад Данчо“, велат од Росоман.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!