Европски ФудбалФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Исени во финишот донесе реми за Струга Трим Лум против Лиепаја

Струга Трим Лум во самиот финиш дојде до 1:1 на гостувањето кај Лиепаја во првиот натпревар од квалификации за Конференциската лига на УЕФА.

Резултатот беше отворен во 31. минута кога напаѓачот Додо со глава ја стресе мрежата на стружани. Во самиот финиш од натпреварот младио Бесир Исени постигна гол за конечни 1:1.

Стружани за седум дена ги очекува реваншот во Македонија, па со 1:1 и тек како имаат големи шанси да го продолжат европското лето.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!