ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Илиоски ќе им суди на Марена и Вардар Неготино, Ристов на Канатларци и Росоман

Делегирани судиите за 1. коло од новата сезона во Третата македонска фудбалска лига – Југ. Сите натпревари ќе се одигра в недела со почеток од 16:00 часот.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Делегирани судии 1. коло ТМФЛ – Југ:

Големо Коњари – Бучин, Филип Јованоски (Прилеп)
Марена – Вардар Неготино, Влатко Илиоски (Прилеп)
Превалец – Локомотива Градско, Драган Стевановски (Велес)
Младост – Слога, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Канатларци – Росоман, Ангелчо Ристов (Неготино)
Обршани – Питу Гули, Дарко Макалоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!