ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Илиоски ќе им суди на Локомотива и Вардар Неготино, Таневски го доби дербито меѓу Питу Гули и Превалец

Текстот го спонзорираше Revolution Development

В недела се играат натпреварите од 9. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Веќе се познати и судиите кои ќе ја делат правдата. Влатко Илиоски ќе им суди на Локомотива и Вардар Неготино во Градско, додека пак Атанас Таневски го доби дербито меѓу Питу Гули и Превалец, кое се игра во Крушево.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Делегирани судии 9. коло ТМФЛ – Југ:

Канатларци – Бучин, Дарко Макалоски (Прилеп)
Обршани – Младост, Марјан Смилкоски (Прилеп)
Питу Гули – Превалец, Атанас Таневски (Кавадарци)
Росоман – Марена, Роберт Црвенов (Велес)
Слога – Големо Коњари, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Локомотива Градско – Вардар Неготино, Влатко Илиоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!