ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Илиоски ќе им суди на Гостивар и Вардар, Младеновски на центарот во Охрид

Делегирани судиите за 22. коло од Втората лига – Запад. Натпреварите ќе се одиграат во сабота со почеток од 16:00 часот.

Тетекс – Беса, Спире Арсов (Кочани)
Гостивар – Вардар, Влатко Илиоски (Прилеп)
Кадино – Воска Спорт, Фуркан Идризи (Тетово)
Велешта – Силекс, Кристијан Ѓуровски (Скопје)
Охрид – Кораби, Марјан Младеновски (Скопје)

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!