ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Илиоски ќе го суди дербито во Неготино, Стојсавлевиќ ќе им суди на Бучин и Питу Гули

В недела се играат натпревари од 2. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите шест натпревари. Стартот е закажан во 16:00 часот.

  • Делегирани судии 2. коло ТМФЛ – Југ.

Бучин – Пити Гули, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Росоман – Обршани, Миле Лазов (Неготино)
Слога – Канатларци, Филип Јованоски (Прилеп)
Локомотива Градско – Младост, Атанас Таневски (Кавадарци)
Вардар Неготино – Превалец, Влатко Илиоски (Прилеп)
Големо Коњари – Марена, Боби Величков (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!