ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Илиоски го доби дербито меѓу Питу Гули и Росоман, Ристов ќе им суди на Превалец и Големо Коњари

Делигирањето од 3. коло за Трета лига Југ го овозможи Revolution Development.

Делегирани судиите за 3. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Натпреварите ќе се одиграат в недела и сите ќе започнат во ист термин, односно од 15:00 часот.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Делегирани судии 3. коло ТМФЛ – Југ:

Марена – Бучин, Драган Стевановски (Велес)
Превалец – Големо Коњари, Ангелчо Ристов (Неготино)
Младост – Вардар Неготино, Ангел Гелов (Кавадарци)
Канатларци – Локомотива, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Обршани – Слога, Дарко Макалоски (Прилеп)
Питу Гули – Росоман, Влатко Илиоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!