ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Игор Паноски четврто засилување за Академија Пандев

Игор Паноски е најновото засилување за Академија Пандев, кој доаѓа од редовите на градскиот ривал Беласица.

21-годишниот централен дефанзивец се приклучи на тренинзите со сениорскиот тим. Во својата кариера, покрај Беласица, Паноски има настапувано и за прилепска Победа, Партизан Обршани, Металург, Кожуф од Гевгелија, како и 11-ти Октомври.

Од клубот информираат дека во следните денови екипата ќе биде засилена со уште неколку фудбалери, со што истата ќе биде комплетирана за пролетната полусезона.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!