ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Идризи на центарот во Охрид, Тефику ќе го суди дербито меѓу Гостивар и Скопје

Делегирани судиите за 26. коло од Втората лига – Запад, четирите натпревари ќе бидат одиграни во сабота со почеток од 16:00 часот.

Делегирани судии за 26. коло:

  • Ндерим Тефику, Гостивар – Скопје
  • Дени Лековски, Велешта – Велазерими
  • Фуркан Идризи, Охрид – Кадино
  • Игор Иванов, Кораби – Тетекс

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!