ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ибраими ќе им суди на Зајази и Камјани, Љатифи на Љуботен и Трабзонспорт

Познати судиите за 2. коло од Третата македонска фудбалска лига – Запад. Колото ќе биде отворено денес со дуелот меѓу Зајази и Камјани, а ќе биде комплетирано утре.

  • Делегирани судии 2. коло ТМФЛ – Запад:

САБОТА
Зајази – Камјани, Бардхиљ Ибраими (Тетово) 15:00 часот

НЕДЕЛА
Љуботен – Трабзонспорт, Мирсат Љатифи (Тетово) 15:00 часот
Речица – Влазерими Јуниор, Давор Цветаноски (Кичево) 14:00 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!