ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ибраими ќе им суди на Камјани и Напредок, Абази на Зајази и Речица

Познати судиите за двата натпревари од 7. коло од Третата македонска фудбалска лига – Запад. Двата натпревари се играат в недела.

  • Делегирани судии 7. коло ТМФЛ – Запад:

Камјани – Напредок, Бардхиљ Ибраими (Тетово) 13:30 часот
Зајази – Речица, Ајет Абази (Тетово) 14:00 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!